Letnia ekoprzygoda

Letnia ekoprzygoda

Pokażemy Wam, że przyroda wokół nas jest tak samo fascynująca jak odległe dżungle czy pustynie. Przekonamy Was, że warto o nią dbać. Pokażemy, jak to robić. Warunek jest jeden: zapiszcie się na nasze letnie półkolonie!

Wiemy, jak wiele radości sprawia obserwowanie natury. Dzięki zaplanowanym przez nas tygodniowym zajęciom (mamy dwie edycje: w lipcu oraz w sierpniu) dzieciaki będą mogły być jeszcze bliżej przyrody. Bliżej nie tylko dlatego, że planujemy mnóstwo zabaw na świeżym powietrzu. Bliżej dlatego, że podczas półkolonii w Hulahopsach dzieci lepiej zrozumieją świat roślin oraz zwierząt.

Eko na tak

Kiedy najlepiej uczyć zachowań przyjaznych środowisku? Właśnie wtedy, gdy dzieci są najbardziej ciekawe świata i tak chętnie chłoną wiedzę. Chcemy to wykorzystać – z korzyścią dla nich, dla Was oraz dla naszego środowiska. Głęboko wierzymy w to, że się nam uda, dlatego długo i starannie przygotowywaliśmy nasz program. Wiedzieliśmy, że dla większości uczestników półkolonii w Hulahopsach to będzie zapewne pierwszy kontakt z ekologią. Zrobiliśmy więc wszystko, aby był to kontakt niezapomniany.

W działaniu

Wiedzę o ochronie środowiska oraz o samej przyrodzie będziemy przekazywać w trakcie niezliczonych zajęć, które czekają na małych uczestników półkolonii. Od poniedziałku do piątku będziemy na świeżym powietrzu.

Pierwszego dnia utworzymy Zielone Brygady, po czym ruszymy na terenowy ekopatrol. Drugiego dnia przewodnim tematem będzie recykling. Oczarujemy maluchy i rozbudzimy ich wyobraźnię, pokazując, jakie cuda można wyczarować z teoretycznie niepotrzebnych przedmiotów. W środę zaprosimy maluchy do gry w zielone, po czym razem z nimi i ich małymi dłońmi stworzymy prawdziwy ekosystem zamknięty we szkle. Czwartek to dzień kolejnej wyprawy. Tym razem po zioła i kwiaty, które następnie wykorzystamy do stworzenia naszego autorskiego zielnika. W piątek, by rozstać się w jak najlepszych humorach, wykonamy piękne skrzynie na wakacyjne skarby.

Wakacyjne niespodzianki

Jedna z atrakcji półkolonii to wspólne wyjście do kina. Każdego dnia Wasze dzieci będą ćwiczyć na naszej przestronnej, świetnie wyposażonej oraz bezpiecznej sali gimnastycznej. Co to oznacza? Ni mniej, ni więcej tylko to, że do domu Wasze pociechy wrócą nie tylko zadowolone, nie tylko bogatsze w nową wiedzą – ale również zdrowsze.

Organizacyjnie

Zaplanowaliśmy dwie edycje półkolonii: pierwszą w lipcu, drugą – w sierpniu. Edycja lipcowa trwa od 22 26 lipca, a edycja sierpniowa startuje 19 sierpnia i trwa do 23 sierpnia.

Zajęcia odbywają się w naszej siedzibie w Dziekanowicach, przy ul. Szmaragdowej 47 (mieścimy się tuż przy stacji kolejowej Kraków Batowice).

Uczestnicy półkolonii znajdują się pod naszą opieką od godz. 8.00 do 17.00 (pomiędzy 16.00 a 17.00 rodzice/opiekunowie odbierają dzieci).

Pełen program zajęć:

Dzień 1

 • Poznajemy się i tworzymy dwie Zielone Brygady.
 • Do współzawodnictwa o Eko-Puchar. Bohaterem dnia jest pojęcie ,,ekologia”.
 • Eko patrol w terenie, praca plastyczna (plakaty zespołów).

Dzień 2

 • Śmieci-problem-tworzywo-inspiracja.
 • Recykling – pojęcie dnia.
 • Prace plastyczne z surowców wtórnych.

Dzień 3

 • Grasz w zielone? – Gram!
 • Masz zielone? – Zrobię sam!
 • Robimy eko system w szkle

Dzień 4

 • Zielono nam!
 • Wyprawa w teren po zioła i kwiaty do ,,zielnika ” pracy plastycznej z użyciem roślin.
 • Omówienie i wykonanie pracy.

Dzień 5

 • Podsumowanie osiągnięć Zielonych Brygad.
 • Wykonujemy na pożegnanie skrzynię na wakacyjne skarby.